Prof.Dr.Murat Cem Miman_ Kulak Burun Boğaz Hastalıkları_ İzmir

Burun Kemiği Ameliyatları

Artık hiç kimse ameliyat sonrasında bile burnunun geçici de olsa tıkalı kalmasını istememektedir. Yine narkozla yapılan ameliyat sonrası herhangi bir şekilde canının tampon çıkartmak için bile olsa yanmasını arzulamamaktadır. Üstelik ameliyat sonrası burnun tamponsuz olması ameliyat sonrası hasta konforunu olağanüstü arttırmaktadır.


Estetikli Burun Değil, Estetik Burun !

Estetik burun, belirlenmiş yüz analizlerine dayanan, doğal görünümlü ve güzel, ama ameliyat olduğu fark edilemeyen burundur. Estetikli burun ise ameliyat olduğu belli olan ve bir miktar suni bir burun güzelliğidir. Estetik burun ameliyatlarında amaç kişiye ve yakınlarına bir süre sonra garip gelmeyen ve güzel bir burun oluşturmaktır.

İşitme Kayıplarında Tedavi

Yenidoğandan yaşlılığa kadar hayatın her döneminde işitme kaybı farklı nedenlerle karşımıza çıkabilir. İşitme kaybının teşhisinin konulması güvenli ve donanımlı bir odyoloji merkezini gerektirir. Üniversite hastanemizdeki bu ünite ile tanısı konulan hastalara her türlü kulak ameliyatı (tüp uygulaması, kulak zarı onarılması, kulak kemikçik protezleri konulması), işitme protezi yerleştirilmesi (kemiğe implante işitme cihazı, kulak kemikçiklerine işitme cihazı ve biyonik kulak-kokleer implant) ve işitme cihazı önerileri verilebilmektedir.

Horlama ve Uyku Apnesi Tedavisinde Başarılı Sonuçlar

Horlama yakınması olan veya uykuda solunum durması (uyku apnesi) olan hastalar öncelikle gündüz ve gece olan ek yakınmaları yönünden sorgulanmalıdır. Tam bir KBB muayenesi ve endoskopik inceleme sonrası hastanın uyku testi (polisomnografi) yaptırması istenir. Uyku testi sonrası ise uygun gerekliliklerde burun veya boğaz cerrahisi seçenekleri hastaya sunulur. Başarılı sonuca ulaşmanın kısa ve hızlı yolu bilimsel önerilerle hareket etmekten geçer.

Bademcik Ameliyatlarında Teknoloji Kullanımı (Thermal Welding Yöntemi)

Bademcik ameliyatlarının doğru ve gereği olan hastalara uygulanması ile her yıl binlerce hasta sağlıklı yaşama kavuşabilmektedir. Bu ameliyatların güvenli bir şekilde yapılması ve olası komplikasyonların önlenmesi tecrübe, donanım ve takip gerektirmektedir. Son yıllarda daha güvenli ve çok az kanamalı bademcik ameliyatlarının yapılması konusundaki gelişmelerden biri de thermal welding yöntemidir.

Baş Dönmesi Merkezi

İç kulaktan beyine kadar herhangi bir yerde var olan hastalıklardan kaynaklanan baş dönmesi (vertigo), Nöroloji ve Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanları tarafından muayene edilmektedir. Gerekli görülen hastalar İzmir Üniversitesi Hastanesi bünyesindeki Baş Dönmesi Merkezi'nde ileri tetkiklere yönlendirilir. Vertigo ile detaylı bilgilere blog sayfamdan ulaşabilirsiniz.


PROF.DR. MURAT CEM MİMAN

SINIRLI SORUMLULUK BEYANI

Bu web sitesinin içeriği, ziyaretçileri bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, tedaviye başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez.

Web sitesinin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

HIZLI İLETİŞİM

0232 399 50 50
0535 665 48 34
[email protected]
Medical Point Hastanesi KBB Bölümü
1825. Sk. No:12, 35575 Karşıyaka/İzmir, Türkiye

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma : 09:00-17:30
Cumartesi : 09:00-12:30